Tempera, 33x44 cm. Signováno vpravo dole J. Hruška. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 60 cm
o autorovi: 1921 – 2016
Malíř. Studoval na Škole umění ve Zlíně v sochařském oddělení u V. Makovského. Za války byl nasazen v Německu, po válce studoval na AVU v Praze u V. Rady, u něhož byl do r. 1955 asistentem. Věnoval se krajinomalbě, maloval Českomoravskou vrchovinu a České středohoří, zajímaly ho také pražské a francouzské motivy. Vystavoval doma i v cizině, příležitostně se věnoval i restaurátorské práci.