Jiří Hruška - Podzim v parku

Olej na plátně, 60x87 cm. Signováno vpravo dole J. Hruška 1972. Rámováno.

Nejdelší strana: 97 cm

o autorovi: 1921 – 2016
Malíř. Studoval na Škole umění ve Zlíně v sochařském oddělení u V. Makovského. Za války byl nasazen v Německu, po válce studoval na AVU v Praze u V. Rady, u něhož byl do r. 1955 asistentem. Věnoval se krajinomalbě, maloval Českomoravskou vrchovinu a České středohoří, zajímaly ho také pražské a francouzské motivy. Vystavoval doma i v cizině, příležitostně se věnoval i restaurátorské práci.

92918. Podzim v parku
Dražba ukončena:02.04.2023 20:11:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 400 Kč