Kvaš, 45x60 cm. Signováno dole uprostřed J. Horník 47. Rám, sklo.
Pozn.: Rám poškozen. Rodina současného majitele získala dílo přímo od autora.
o autorovi: 1916 - 1961
Byl český malíř. Studoval na pražské Akademii výtvarného umění u prof. W. Nowaka, avšak akademii dokončil až po válce u prof. J. Obrovského. V malířské tvorbě se věnoval podobiznám a krajinomalbě, a to hlavně motivům z Vysočiny, Domažlicka a Středních Čech.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 23 000 Kč