Jiří Heřman - Chalupy v Hrubé Vrbce (Horňácko)

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na malířské lepence, signováno vpravo dole, 46 x 50 cm, signováno vpravo dole dvakrát! Autor používal při signaci čirou barvu, Je podepsán hnědou, napravil to dopsáním černě Jiří. Rámováno v původním autorském rámu za použití zlatohnědé patinace.

Poznámka současného majitele: Obraz vznikl jako dar pro hudce Kubíka pocházející ze slavné muzikantské rodiny, kdy dodnes působí na Horňácku cimbálová muzika Kubíků. Nádherná letní atmosféra je brilantně zachycená vynikajícím krajinářem Jiřím Heřmanem, jehož díla vzniklá na Horňácku jsou velmi ojedinělá. Obraz původně pochází z vynikající folklorní sbírky malířů Horňácka, budované 30 let! Výjimečná a velmi raritní nabídka!

o autorovi: 1892 - 1969

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč

107449. Chalupy v Hrubé Vrbce (Horňácko)
Dražba ukončena:20.12.2023 20:16:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 000 Kč