Jiří Heřman - Chalupy v Hrubé Vrbce (Horňácko)

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na malířské lepence, signováno vpravo dole s vročením 32 (1932), 40 x 50 cm, rámováno v dobovém uměleckém výrazném hodnotném rámu, zdobeném plošně dekorativními ornamenty se zlatavě hnědým patinováním. Dobově zachycená architektura Horňáckých chalup v malebné obci Hrubá Vrbka v jarní krajině, kdy umělec mistrovsky a s velkým profesionálním provedení zachytil atmosféru jarního podvečera. Dílo svojí kvalitou plně zapadá do velmi kvalitní tvorby významných českých krajinářů 1. třetiny 20. století ovlivněných Kalvodou a Slavíčkem. Výjimečná umělecká práce ojediněle se v této kvalitě vyskytující na trhu s uměním! Významná aukční položka s velkým investičním potenciálem. Mimořádná nabídka krajinářské české školy 1. třetiny 20. století!

o autorovi: 1892 - 1969

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč

107589. Chalupy v Hrubé Vrbce (Horňácko)
Dražba ukončena:20.12.2023 22:52:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč