Jiří Dvořák - Nechte maličkých přijíti ke mně

Olej na kartonu, 30x34 cm. Signováno vpravo dole Jiří Dvořák 1961. Rám, sklo.

Pozn.: Dílo pochází z majetku rodiny autora.

o autorovi: 1891-1977
Malíř. Po první světové válce (bojoval v legiích) absolvoval AVU v Praze u profesora Nechleby. Byl členem Umělecké besedy, přátelil se s Bedřichem Vaníčkem a Viktorem Nikodémem. Jeho rozsáhlé dílo zahrnuje řadu portrétů a figurálních témat, odráží též vzpomínky na boje českých legionářů v Rusku. Pro kostel ve Stříteži namaloval oltářní obraz.
Jako souputníka velkých jmen českého výtvarného umění dvacátého století ho objevila úspěšná prodejní výstava (duben 2002), kterou pro něj v Praze pořádala aukční síň a galerie PICTURA. Jeho obrazy byly draženy i v XI. (2003), XII. a XIII, (2004) aukci PICTURA; nejvyšší vydražená cena byla 90 000 Kč za obraz Máří Magdalena (1923, č. kat. 38, XIII. aukce). Dvořákovy obrazy byly také úspěšně draženy na aukcích galerie FORUM 9/11 v Praze (aukce č. 5 a 6, 2002). Nejvyšší cena byla dosažena za obraz Dívčí akt s tmavými vlasy (20 000 Kč, aukce č. 5, č. kat. 93).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

76351. Nechte maličkých přijíti ke mně
Dražba ukončena:24.04.2022 20:45:08
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 900 Kč