Jiří David - Hlava

Serigrafie, 41x29 cm, signováno vpravo dole J. David 2001. Autorský tisk. Volný list.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1956
Malíř, intermediální umělec, pedagog.
Studoval AVU v Praze v ateliérech u Arnošta Paderlíka a Jiřího Ptáčka. Patří k významným činitelům v utváření postmoderny v české kultuře v 2. polovině 80. let. Jeho dílo bylo zpočátku neoexpresionistické, později prošlo proměnou a orientaci na postmoderní zacházení s obrazem. Významnou roli v jeho práci sehrává také kresba, objekt, instalace a fotografie. Prosadil se i na mezinárodní scéně. Je jedním ze zakládajících členů skupiny Tvrdohlaví. Kromě jiného je autorem také artefaktu Srdce na Hradě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 460 000 Kč

34492. Hlava
Dražba ukončena:18.09.2019 21:30:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 400 Kč