Olej na desce, 28x20 cm. Signováno vpravo dole Chadima. Rámováno.
Nejdelší strana: 40 cm
Díla Jiřího Chadimy se vyznačují vysokou estetickou kvalitou a velmi kultivovaným výtvarným přednesem. Předložené dílo s názvem Rozkvetlý sad to může jen potvrdit. Pro obraz malíř vybral pohled na stromy v sadu v plném květu. Chadima typicky pracoval s jasnou, až geometricky zřetelnou kompozicí, ze které dýchá klid a příjemná atmosféra. Témuž účinku přispívá světlá harmonická barevnost odstínů smísených s bělobou. Opomenout nelze malířův styl malby v postimpresionistickém duchu, který na obraze vytváří jemný pravidelný rastr. Jiří Chadima ve svých dílech nezapře bytostné estetické cítění a vztah ke grafickým technikám.
o autorovi: 1923, Praha
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60.000 Kč.