Jiří  Šalamoun - Kabballet

Litografie, 43x59 cm, signováno dole uprostřed Jiří Šalamoun 89, rám, pasparta, zaskleno.

1935, Praha
Student AVU (1953-1957, prof. V. Silovský; 1959-1961, prof. V. Pukla). Učil se také na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku (1957-1959; prof. A. Kapr a G.K. Müller). Pracuje jako kreslíř, ilustrátor, knižní a časopisecký typograf, výtvarník animovaných filmů. Zabývá se malbou, kresbou, grafikou i animaci. Ve své tvorbě se zaměřuje především na hravost. Čerpá z lidového umění a slovesnosti, fantaskna a grotesknosti, ale i okultní a zábavné literatury. Četné samostatné i kolektivní výstavy.

2890. Kabballet
Dražba ukončena:01.10.2015 19:55:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 300 Kč