Jiří Kroha - Na zábavě

Olej na hobře, 30x35 cm, signovánov vpravo dole Kroha,rám.

1883, Praha - 1974, Praha
Student ČVUT v Praze (1911-1916). Architekt, malíř, sochař a spisovatel. Vypracoval návrhy pro scény pro Národní a Stavovské divadlo. Podle jeho architektonických návrhu bylo vystaveno několik staveb (okresní nemocnice Kosmonosy,...). Studijně vycestoval do Německa, Jugoslavie, Francie i Itálie. V malbě a kresbě se zabýval především figurativní tvorbou. Z počátku jeho tvorby využíval prvky kubismu.

2677. Na zábavě
Dražba ukončena:30.09.2015 19:34:00
Vyvolávací cena:2 500 Kč
vydraženo za:4 100 Kč