Olej na hobře, 30x35 cm, signovánov vpravo dole Kroha,rám.
1883, Praha - 1974, Praha
Student ČVUT v Praze (1911-1916). Architekt, malíř, sochař a spisovatel. Vypracoval návrhy pro scény pro Národní a Stavovské divadlo. Podle jeho architektonických návrhu bylo vystaveno několik staveb (okresní nemocnice Kosmonosy,...). Studijně vycestoval do Německa, Jugoslavie, Francie i Itálie. V malbě a kresbě se zabýval především figurativní tvorbou. Z počátku jeho tvorby využíval prvky kubismu.