Jiří  Patera - Série 3 drobných abstrakcí

Nejdelší strana: 18 cm

Olejomalby na kartonu, 11x16 cm. Nesignovány. Rámy, skla.

Pozn.: Rámy mírně poškozeny.

o autorovi: 1924 - 2003
Narodil se v Praze. Sudoval UK u prof. Salcmana a Boudy. Studijní cesty podnikl do Ruska a Řecka. Po ukončení studií působil na PF UK jako asistent prof. Salcmana. Počátkem 70. let v normalizačním období musel fakultu opustit a do roku 1989 nemohl téměř ani vystavovat. V Plzni pak vedl proslulé výtvarné kurzy, z nichž vzešla celá koloristická škola. Jeho tvorbu charakterizuje od počátku 50. let vytříbený cit pro barvu a kultivovaný malířský styl. Vystavoval doma i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč.

doporučujeme
119866. Série 3 drobných abstrakcí
Zbývá:28 dnů, 0 hodin
Konec dražby:01.08.2024 21:55:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč