Jiří  Patera - Podzimní cesta

Olej na plátně, 60x80 cm. Signováno vpravo dole Patera. Rámováno.

o autorovi: 1924 - 2003
Narodil se v Praze. Sudoval UK u prof. Salcmana a Boudy. Studijní cesty podnikl do Ruska a Řecka. Po ukončení studií působil na PF UK jako asistent prof. Salcmana. Počátkem 70. let v normalizačním období musel fakultu opustit a do roku 1989 nemohl téměř ani vystavovat. V Plzni pak vedl proslulé výtvarné kurzy, z nichž vzešla celá koloristická škola. Jeho tvorbu charakterizuje od počátku 50. let vytříbený cit pro barvu a kultivovaný malířský styl. Vystavoval doma i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč.

59844. Podzimní cesta
Dražba ukončena:26.05.2021 21:02:27
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 800 Kč