Jindřiška Radová - Závěsný talíř s ptáčky

Keramika, průměr talíře 39 cm. Značeno vzadu J. Radová 1981.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1925 – 2021
Keramička, studovala na Škole uměleckých řemesel v Brně a na VŠUP v Praze u prof. Kybala. Kromě plastik a reliéfů se věnovala i užité tvorbě (spolupráce s porcelánkou Royal Dux v Duchcově). S manželem Pravoslavem Radou také pracovala na řadě realizací pro architekturu. V poslední době se věnovala především tvorbě porcelánových reliéfů převážně s krajinnými motivy. Byla členkou Umělecké besedy, Sdružení výtvarných umělců – keramiků, Mezinárodní keramické asociace v Ženevě.

70411. Závěsný talíř s ptáčky
Dražba ukončena:12.12.2021 21:17:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 200 Kč