Olej na kartonu, 47x59 cm. Signováno vpravo dole Tomec 1923. Rámováno.
Nejdelší strana: 73 cm
o autorovi: 1863-1928
Narodil se v Praze. Již od svých 14 let vypomáhal H. Ullikovi s malbami divadelních dekorací a v tom také pokračoval ve Vídni po dobu svých studií v krajinářské škole u prof. Lichtenfelse na vídeňské AVU. Byl uznávaným autorem a svá díla hojně vystavoval jak v Praze a Vídni, tak i jinde v Evropě a v USA. Ve své tvorbě se zaměřil hlavně na městskou architekturu a sakrální interiéry.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 80 000 Kč.