Jindřich Šimek - Krajina v předjaří

Olej na kartonu, 50x65 cm. Signováno vpravo dole Šimek. Rámováno.
Krajinomalba se stala v podstatě výhradní doménou tvorby Jindřicha Šimka. Realistické zaznamenání přírodních výjevů rozpracovával celý život bez větších experimentů. Díky svému talentu, jehož rozvoj malíř podpořil mimo jiné zkušenostmi z krajinářského ateliéru Otakara Nejedlého na pražské Akademii, si ve svých dílech z plenéru osvojil příznačnou paletu a cit pro zachycení přirozených přírodních jevů. Dovednost autora prozrazuje umná volba kompozic. Tytéž kvality se neklamně projevují i v živě působící Krajině v předjaří, na níž zejména zaujmou osvětlená oblaka na sytě modrém nebi a akcent na zbytky sněhové pokrývky. Tuto práci lze jistě označit za suverénní práci vyzrálého autora. O umělcových kvalitách, které se promítají do stále stoupajícího zájmu o jeho malby, svědčí i zastoupení děl Jindřicha Šimka v četných rodinných i soukromých sbírkách.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1901-1979

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 000 Kč

71525. Krajina v předjaří
Zbývá:9 dnů, 9 hodin
Konec dražby:26.01.2022 20:26:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 100 Kč