Jindřich Příhoda

308956. Vodník na stavidle

popis: Akvarel, 30x36 cm. Signováno vpravo dole Jindřich Příhoda. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: Narodil se v Božejově u Pelhřimova roku 1892.
Studova AVU v Praze u profesorů Bukovace, Preislera a Hynaise. Ve své tvorbě se zabýval převážně pohádkovými motivy, které ztvárňoval v akvarelech, ale tvořil i olejomalby, pastely, perokresby a lepty.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 000 Kč

dražba ukončena: 13.06.2021 20:06:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 3 100 Kč