Jindřich Příhoda - Vodník

Nejdelší strana: 108 cm

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Kombinovaná technika, akvarel na malířské lepence, 60 x 80 cm. Datováno 1931. Rámováno v umělecké paspartě pod sklem v profilovaném uměleckém rámu. Rozměr s rámem 90 x 108 cm.

Poznámka současného majitele: Umělecké ztvárnění sběratelsky vyhledávaného tématu vodníka je zakomponováno ve velkém galerijním formátu s využitím několika malířských technik včetně znázornění mlhoviny pod vodní hladinou, jež umělec zakomponoval do modrošedého oparu v zeleni. Červánky se zlatavými zapadajícími slunečními paprsky vytvářející nezapomenutelný pohled na krajinu je korunován sedící postavou skvěle vyvedeného vodníka. Předkládané dílo je jedno z nejlepších děl autora s danou tématikou za posledních 30 let! Obraz byl vystavován, původně pochází ze skvělé umělecké sbírky českých krajanů žijících ve Vídni. Mimořádná nabídka. Rare!

o autorovi: Narodil se v Božejově u Pelhřimova roku 1892.
Studoval AVU v Praze u profesorů Bukovace, Preislera a Hynaise. Ve své tvorbě se zabýval převážně pohádkovými motivy, které ztvárňoval v akvarelech, ale tvořil i olejomalby, pastely, perokresby a lepty.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 000 Kč

107391. Vodník
Dražba ukončena:20.12.2023 19:09:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 700 Kč