Jindřich Lenhart - Cesta do vsi

Olej na plátně, 66x78 cm. Signováno vpravo dole Lenhart. Rámováno.

Stav: Rám poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 99 cm

o autorovi: 1878 – 1955
Malíř, sochař. Vyučil se malířem písma a dekorací. Pracoval ve Vídni a v Praze, kde navštěvoval večerní kurzy na UMPRUM. Od r. 1902 žil a pracoval v Olomouci, kde do r. 1928 vedl dílnu na výrobu dekorací pro divadla, veřejné místnosti a spolky. Poté se věnoval malbě. Byl především krajinářem (olomoucká zákoutí, předměstské motivy, okolní krajina), maloval zátiší i kytice. Byl spoluzakladatelem Klubu přátel umění v Olomouci a spoluzakladatelem Krajské galerie v Olomouci, Vystavoval doma i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 000 Kč.

Jindřich Lenhart
126195. Cesta do vsi
Zbývá:9 dnů, 12 hodin
Konec dražby:13.10.2024 20:16:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:500 Kč

500 Kč 02.10.2024 23:23:43 5734