Olej na plátně, 66x78 cm. Signováno vpravo dole Lenhart. Rámováno.
Stav: Rám poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Nejdelší strana: 99 cm
o autorovi: 1878 – 1955
Malíř, sochař. Vyučil se malířem písma a dekorací. Pracoval ve Vídni a v Praze, kde navštěvoval večerní kurzy na UMPRUM. Od r. 1902 žil a pracoval v Olomouci, kde do r. 1928 vedl dílnu na výrobu dekorací pro divadla, veřejné místnosti a spolky. Poté se věnoval malbě. Byl především krajinářem (olomoucká zákoutí, předměstské motivy, okolní krajina), maloval zátiší i kytice. Byl spoluzakladatelem Klubu přátel umění v Olomouci a spoluzakladatelem Krajské galerie v Olomouci, Vystavoval doma i v zahraničí.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 000 Kč.