Jindřich Janus - Zátiší s růžovým podnosem

Olej na kartonu, 39x59cm. Signováno vpravo dole J.Janus. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1912 – 1985
Malíř. Studoval na učitelském ústavu, ve 20. letech minulého století navštěvoval Eisenreichův kreslířský kurz v Plzni, byl také žákem malíře Karla Skály. Uskutečnil studijní cestu po Itálii a Německu. Věnoval se malbě zátiší, krajiny a figurálních scén, jeho díla vynikají odvážnou barevností. Maloval Plzeň, krajinu Klatovska, Šumavy, postihoval i pracovní atmosféru Škodových závodů. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách Západočeské galerie Plzeň.

303476. Zátiší s růžovým podnosem
Dražba ukončena:04.02.2020 20:40:51
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:3 900 Kč