Nejdelší strana: 85 cm
Olej na sololitu, 65x57 cm. Signováno vpravo dole J. Hegr. Rámováno.
Obraz s názvem Dramatické nebe je velmi krásnou ukázkou díla Jindřicha Hegra. K přednostem jeho tvorby patří především poetický, až snový symbolický podtext zachycených scén, vysoce kultivovaný malířský přednes a vybraná práce s paletou. Tyto aspekty malíř propojoval s příznačnou tvarovou stylizací blízkou ilustraci, která jeho dílům propůjčuje nebývale silné vnitřní kouzlo. Přesně těmito rysy se vyznačuje i předložený obraz, na kterém divák sleduje mostní architekturu s majestátními postavami soch. Pozadí mytizujícího výjevu tvoří vertikála stromů a baldachýn dramaticky ztvárněných nebes. Jde o nádhernou malbu, kterou lze považovat za jedno z vrcholných děl Jindřicha Hegra. Koupě obrazu nabízí vysoké zhodnocení.
o autorovi: 1933-2015
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 75 000 Kč.