Olej na sololitu, 47x63,5 cm, signováno vpravo dole J. Hegr, rám.
1933, Svratouch u Hlinska
Student UMPRUM v Praze (1949-1950) a AVU (1950-1955; prof. V. Rada). Jeho raná tvorba zahrnovala zejména pražské a ostravské motivy. Od poloviny šedesátých let se věnoval výhradně krajinářství; konkrétně oblasti rodné Vysočiny. Okrajově tvořil zátiší a také obrazy zachycující pohledy do interiérů chalup z Vysočiny.
Pozn.: Vzadu autorský štítek a razítko z výstavy.