Jindřich Bubeníček - Chaloupky pod skalou

Akvarel, 28x37 cm, signováno vpravo dole Jindř. Bubeníček, rám, zaskleno.

1856, Kšely u Českého Brodu - 1935, Svratka
Roku 1874 vstoupil jako absolvent vyšší reálky na malířskou akademii v Praze za ředitele Sweertse. Bratr malíře Oty Bubeníčka. Maloval stavební, městské i venkovské památky. Zaměřoval se na česká města, hrady a malebná zákoutí. Náměty často čerpal i v okolí Svratky. Nejraději tvořil technikou kresby a akvarelu.

Pozn.: Rám poškozen.

3897. Chaloupky pod skalou
Dražba ukončena:28.01.2016 21:57:19
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 000 Kč