Akvarel, 28x37 cm, signováno vpravo dole Jindř. Bubeníček, rám, zaskleno.
1856, Kšely u Českého Brodu - 1935, Svratka
Roku 1874 vstoupil jako absolvent vyšší reálky na malířskou akademii v Praze za ředitele Sweertse. Bratr malíře Oty Bubeníčka. Maloval stavební, městské i venkovské památky. Zaměřoval se na česká města, hrady a malebná zákoutí. Náměty často čerpal i v okolí Svratky. Nejraději tvořil technikou kresby a akvarelu.
Pozn.: Rám poškozen.