Jindřich  Štýrský - Hlízy zázvoru

Akvarel, 14x15 cm. Signováno vpravo dole Styrsky 1927. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Vzadu přípis potvrzující pravost díla od PhDr. Jiřího Hlušičky a PhDr. Jaromíra Zeminy.

Nejdelší strana: 37 cm

o autorovi: 1899 - 1942
Narodil se v Dolní Čermné u Kyšperka. Studoval pražskou AVU u prof. Obrovského a Krattnera. Jeho tvorba byla nejvíce ovlivněna surrealismem. Vytvořil uměleckou a partnerskou dvojici s Toyen, se kterou se mimo jiné stali spoluzakladateli Skupiny surrealistů v ČSR v Praze. Byl jedním z prvních evropských umělců, kteří se zabývali barevnou koláží. Tvořil a vystavoval také v Paříži.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 19 600 000 Kč.

posouzeno znalcem
117222. Hlízy zázvoru
Zbývá:6 dnů, 18 hodin
Konec dražby:26.06.2024 20:31:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:8 000 Kč