Olej na sololitu, 50x38 cm. Signováno vlevo dole J. Husáriková. Rámováno.
Nejdelší strana: 67 cm
Na tomto poutavém obraze Jindry Husárikové je možné ocenit všechny rysy charakteristického projevu této originální české výtvarnice. Malba představuje poetický pohled na figury u stolu v neurčeném monochromním prostředí. Postavy malířka typicky zobrazuje stylizované ve vzájemném kontaktu či prolnutí s akcentovanými tělesnými detaily. Scéna, ze které vyzařuje zaujetí motivy života a lidské blízkosti, se vyznačuje velmi intenzivní hloubkou. Pro Husárikovou je charakteristická sjednocená paleta, zde ve variaci modré, která divákovi umožňuje ponořit se do hloubky autorčiny subjektivní malířské vize. Modrý svět obrazu doplňují drobné lineární detaily, které mohou upomenout na autorčinu zkušenost s médiem grafiky. Lyrický ráz scény ještě umocňuje svébytná práce s technikou, zejména rastrování pigmentových nánosů. Jedná se o malbu vysoce ceněné umělkyně, jejíž díla jsou zastoupena ve významných muzejních i galerijních sbírkách.
o autorovi: 1931 - 2016
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.