Jindra Husáriková - Seance

Olej na plátně, 80x60 cm. Signováno vpravo dole J. Husáriková. Rámováno.

Nejdelší strana: 85 cm

o autorovi: 1931 - 2016
Malířka, grafička, keramička. Studovala na Státní keramické škole v Teplicích a dále VŠUP u A. Kybala a J. Baucha. Častým tématem bylo prostředí cirkusů a staré legendy a pověsti. Její práce odrážejí nejen mistrovství v malbě a grafice, ale také schopnost vytvářet působivé a fantastické scény. Své práce vystavovala po celé Evropě, její dílo je zastoupeno v řadě soukromých i galerijních sbírek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.

150985. Seance
Dražba ukončena:11.12.2025 20:50:01
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:25 000 Kč