Olej na plátně, 60x80 cm. Signováno vlevo dole Husáriková. Rámováno.
Nejdelší strana: 100 cm
Předkládaný obraz představuje velmi poetickou a kultivovanou ukázku z tvorby Jindry Husárikové, v níž se autorka zabývala cirkusovou tematikou. Jedná se současně o dílo, v němž Husáriková uplatňuje svůj sklon k symbolistní imaginaci. Zčásti figurativní a zčásti abstraktní obraz Cirkus je rozdělen pomocí oblých linií tak, že kompozice celkově navozuje dojem pohybu. Ústředí kompozice pak vytváří skupina vystupujících, která je světelně zdůrazněna motivem tváří. Jemné poetizující téma, ve kterém jako by se vyjevovala vnímavost malířky k bytostně lidským motivům, svědčí o možnostech dále rozvíjet tento oblíbený námět. S nábojem obrazu rezonuje také barevné řešení i autorčin nekřiklavý technický projev. Dílu Jindry Husárikové nelze upřít svébytnost a výrazovou hloubku. Zřetelně se to promítá i do stoupajícího zájmu o autorčiny práce na trhu s uměním.
o autorovi: 1931 - 2016
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.