Olej na plátně, 84x73 cm, signováno vlevo dole Jelínek, rám.
1890, Praha
Žák AVU (prof. Roubalík, Bukovac, Schwaiger). Stejně jako jeho učitel H. Schwaiger nacházel zalíbení v malbách starých holandských mistrů. Studijně vycestoval do Itálie, Bosny, Dalmácie i Černé Hory. Malíř portértů a genrů.
Pozn.: Rám i malba poškozeny.