Olej na plátně, 73x53 cm. Signováno dole uprostřed J. Solovjevová 76. Rámováno.
Nejdelší strana: 75 cm
o autorovi: 1926 – 2013
Malířka, grafička. Studovala na VŠUP v Praze ve speciálce E. Filly. Věnovala se krajinomalbě, zachycovala především městskou zástavbu a témata všedního dne. Inspiraci nacházela v českých městech i v Paříži. Její tvorbu charakterizovalo zjednodušení tvarů a tlumená barevnost.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 80 000 Kč.