Jaroslava Solovjevová - Město u moře

Olej na plátně, 73x53 cm. Signováno dole uprostřed J. Solovjevová 76. Rámováno.

Nejdelší strana: 75 cm

o autorovi: 1926 – 2013
Malířka, grafička. Studovala na VŠUP v Praze ve speciálce E. Filly. Věnovala se krajinomalbě, zachycovala především městskou zástavbu a témata všedního dne. Inspiraci nacházela v českých městech i v Paříži. Její tvorbu charakterizovalo zjednodušení tvarů a tlumená barevnost.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 80 000 Kč.

128422. Město u moře
Dražba ukončena:20.11.2024 20:20:00
Vyvolávací cena:10 000 Kč
vydraženo za:46 000 Kč