Jaroslava Solovjevová - Město

Olej na kartonu, 50x36 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 60 cm

Předložená olejomalba Jaroslavy Solovjevovy, žákyně slavného Emila Filly na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, představuje pohled na město, ve kterém autorka čerpala neustálou inspiraci. Pomocí vlastní představivosti můžeme interpretovat, že jednotlivé domy jsou uspořádány kolem náměstí, které je naznačeno bílou barvou. Autorka nechává divákovi velkou míru svobody, kdy při pozorování díla jsme schopni vyložit zobrazené tvary pomocí vlastních asociací, vzpomínek a nálad. Předložené dílo se vyznačuje tlumenou barevností, kde vyniká zejména červený tón. Jedná se o nepochybně vysoce kvalitní ukázku tvorby Jaroslavy Solovjevovy a doporučujeme toto dílo jako skvělou finanční investici.

o autorovi: 1926 – 2013
Malířka, grafička. Studovala na VŠUP v Praze ve speciálce E. Filly. Věnovala se krajinomalbě, zachycovala především městskou zástavbu a témata všedního dne. Inspiraci nacházela v českých městech i v Paříži. Její tvorbu charakterizovalo zjednodušení tvarů a tlumená barevnost.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 80 000 Kč.

93243. Město
Dražba ukončena:27.04.2023 21:49:39
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:24 000 Kč