Jaroslava Hýžová-Fišerová - Valašská madona

Tempera, 40x28 cm. Signováno vpravo dole L. Hýžová. Rámováno, pod sklem.
Valašská madona Jaroslavy Hýžové-Fišerové představuje pro malířku do značné míry typický výjev, v němž se projevuje autorčina blízkost expresionismu a fauvismu. Příznačná stylizace a kontrastní nanášení výrazných zemitých barev propůjčuje postavám až zdání řezby. Dílo monumentalizuje výjev z prostého venkovského prostředí, k němuž autorku poutal osobní vztah. Stěžejní zájem tato výrazná malířka během celé své umělecké dráhy obracela k rodnému Valašsku. Díky sugestivnímu podání scén z tohoto kraje, kterým se přiblížila „goghovskému“ odkazu, si její dílo získává stále větší oblibu jak v galerijních, tak soukromých sbírkách. Koupě díla zaručuje jistou investici.

Tempera, 40x28 cm. Signováno vpravo dole L. Hýžová. Rám, sklo.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1915-1992
Narodila se v Prostřední Bečvě. Studovala malířskou školu spolku Mánes v Praze u prof. Tittelbacha a Lieslera. Věnovala se převážně krajinomalbě. Ve svém díle zachycovala nejčastěji Valašsko a jeho proměny.

Jaroslava Hýžová-Fišerová
71506. Valašská madona
Zbývá:9 dnů, 8 hodin
Konec dražby:26.01.2022 20:07:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 500 Kč