Tempera, 28x38 cm. Signováno vpravo dole J. Hýžová 53. Rám, pasparta, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1915-1992
Narodila se v Prostřední Bečvě. Studovala malířskou školu spolku Mánes v Praze u prof. Tittelbacha a Lieslera. Věnovala se převážně krajinomalbě. Ve svém díle zachycovala nejčastěji Valašsko a jeho proměny.