Olej na kartonu, 24x51 cm. Signováno vpravo dole Veris. Rám, pasparta, sklo.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Díváme se na dílo od Jaroslava Zamazala-Verise, které zobrazuje zátiší uspořádané na stole. Dřevěný stůl pokrývá modrý ubrus, na kterém se nachází měděný talíř s plody a nožem v popředí. Barevnou kompozici určují syté tóny zobrazených ovocí, kdy se na neutrálním pozadí výrazně vymezují oranžové tóny meruněk a žluté valéry citronu doplněny tlumenými odstíny hroznového vína. S neobyčejným citem Zamazal modeluje tvary kompozice, ve které se harmonicky snoubí typická pro autora výrazná paleta a smysl pro zachycení krásy všedních předmětů. Dílo vynikající kvality je skvělou ukázkou realisticky viděného zátiší od Jaroslava Zamazala-Verise a je nepřehlédnutelnou sběratelskou a investiční příležitostí.
Nejdelší strana: 75 cm
o autorovi: 1900 Vsetín - 1983 Praha
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 190 000 Kč