Jaroslav Vožniak - Abstrakce

Lité laky, 21x37 cm. Signováno vzadu Jaroslav Vožniak 1993. Rám, sklo.

Pozn.: Vzadu přiložena fotografie autora s dílem.

Nejdelší strana: 52 cm

Předložený obraz pochází z počátku 90. let minulého století, kdy Jaroslav Vožniak rozvíjel abstraktní polohu své tvorby. Pro nabízené dílo využil vlastní pojetí abstraktního expresionismu s prvky experimentování s technikou. Obraz vytvořil litím barev na podložku tak, že se na jejím povrchu slévají a překrývají v takřka pravidelném rastru. Vožniak tak nechává v konečném díle promlouvat svůj tvůrčí temperament, ale i náhodu a vlastnosti barevných směsí. Výsledkem je působivá výrazová struktura barevného nánosu s vlastní estetickou kvalitou, ve které se vyjevuje vnitřní energie umělcova tvůrčího potenciálu. Obraz poskytuje jedinečný vizuální zážitek a lze ho právem považovat za velmi reprezentativní ukázku pozdního díla Jaroslava Vožniaka. Výtvarná i sběratelská hodnota obrazu je nepopiratelná.

o autorovi: 1933-2005

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 760 000 Kč.

114354. Abstrakce
Dražba ukončena:25.04.2024 22:11:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč