Jaroslav Věšín - Zátiší s ústřicemi

Olej na kartonu, 40x51 cm. Signováno vlevo dole Věšín 05. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 60 cm

o autorovi: 1860-1915
Narodil se ve Vraném u Slaného. Studoval AVU v Praze a v Mnichově. Většinu života žil a tvořil v Bulharsku, kde se stal profesorem malířství v Sofii. Náměty pro svou tvorbu nacházel jak v Bulharsku, tak na Slovensku. S oblibou zobrazoval bulharské typy, Turky, koňské trhy, venkovský lid na Slovensku a zejména se věnoval malbě koní, lovů, vojenských výjevů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 400 000 Kč.

103945. Zátiší s ústřicemi
Dražba ukončena:25.10.2023 20:35:23
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:80 000 Kč