Jaroslav Veris - Zamazal - Zátiší

Olej na kartonu, 50x60 cm. Signováno vpravo dole J. Veris Paris. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 75 cm

Jaroslav Veris-Zamazal na tomto obraze prezentuje svůj typický malířský přednes, který tíhnul ke klasickým vyjadřovacím prostředkům. Dílo charakterizuje čistá průzračná barevnost, citlivá práce s rukopisnou technikou i harmonická statická kompozice. Díky dokonalému oddělení tvarů, pečlivě odpozorovaným barevným odstínům a trefnému vyjádření charakteru materiálů malba působí vyváženě jako dílo vytvořené s citem pro nevtíravý realismus. Neotrocký přístup k malbě je patrný ze skrvnitého pojetí pozadí s ponechanou strukturou tahů, které lze místně postřehnout i na lehce zvlněné draperii bílého přehozu. Práce Jaroslava Verise-Zamazala vynikají kultivovaným projevem i volbou klasických námětů. Koupě obrazu nabízí vyhlídku značného zhodnocení.

o autorovi: 1900 Vsetín - 1983 Praha

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 190 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
117249. Zátiší
Dražba ukončena:26.06.2024 20:58:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:4 100 Kč