Olej na kartonu, 44x55 cm. Signováno vpravo dole Veris Paris. Rám, pasparta, sklo.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu lístek s věnováním.
Nejdelší strana: 71 cm
Díváme se na typickou ukázku tvorby Jaroslava Verise - Zamazala, který čerpal inspiraci pro své dílo v zobrazení ženy. Na předloženém výjevu spatřujeme modelku, která leží v uvolnění a nenuceně se divá na naši stranu. Její něžná pleť se výrazně vymezuje na pozadí modré drapérie a jemně prosvětluje obrazový prostor, který je věnován zobrazení krásy nahého ženského těla. Diváka přitahuje otevřenost scény, kdy modelčiny paže volně padají na postel a hlava spočívá na podušce. Tvař dívky charakterizují jemné křivky obočí a úst, které doplňuje ruměnec ozařující obličej. Při pohledu na kompozici zůstáváme okouzleni nevtíravou energií a nesrovnatelným půvabem neznámé, který nás přiměje se k ní pokaždé vracet. Jedná se o bezpochyby vysoce kvalitní ukázku tvorby Verise - Zamazala, která nesmí uniknout pozornosti sběratele.
o autorovi: 1900 Vsetín - 1983 Praha
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 190 000 Kč