Jaroslav Vašta - Noc pod zříceninou

Olej na plátně, 40x50 cm. Signováno vpravo dole Vašta. Rámováno.

Nejdelší strana: 60 cm

o autorovi: 1954
Malíř. Studoval na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích kresbu a malbu u J. Hejného a M. Peterky, dějiny umění na FF UK v Praze. Věnoval se krajinomalbě, portrétu a grafice, silně ovlivněn impresionisty. Později přešel k zobrazování šerosvitných a romantických témat, navazujících na J. Schikanedera a C. Spitzwega. Jeho obrazy se nalézají v českých sbírkách, ale i v dalších evropských kolekcích.

120783. Noc pod zříceninou
Dražba ukončena:28.07.2024 21:26:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč limit (28.07.2024 21:22:08) 15786
500 Kč 28.07.2024 21:08:24 1610