Olej na sololitu, 45x35 cm. Signováno vlevo dole J. Štěpán. Rámováno.
Nejdelší strana: 60 cm
o autorovi: 1924 – 1999
Malíř, grafik. Studoval na SPŠ textilní v Brně, dálkově kresbu a malbu v Praze a scénografii na Scénografickém ústavu v Praze, dále na katedře výtvarné výchovy UP v Olomouci u J. Šrámka, A. Berana, V. Zykmunda a M. Štolfy. Studijně pobýval v Londýně a v Paříži. Ve své tvorbě zobrazoval krajinu i portréty, zátiší, figurální kompozice tanečnic, divadelní zátiší.