Jaroslav Šetelík - Pohled na Prahu

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 65x75 cm. Signováno vpravo dole Jaroslav Šetelík. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

Olej na plátně, 65x75 cm. Signováno vpravo dole Jaroslav Šetelík. Rámováno.
Pohled na panorama Hradčan od Novotného lávky patří k autorovým nejoblíbenějším a objevuje se v jeho tvorbě v různých obměnách. Svěží zelená, která se uplatňuje v předním plánu obrazu rámujícím hlavní výjev, spolu se sluncem ozářeným Karlovým mostem a detaily staveb Malé Strany a Pražského hradu, dokonale zachycují atmosféru letního rána nad Prahou. Dílo je nazaměnitelnou ukázkou tvorby Jaroslava Šetelíka.

pozn.: Rám i malba mírně poškozeny. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1881 - 1955
Narodil se v Táboře. Studoval nejprve na UMPRUM u prof. Lišky, poté na AVU u prof. Ottenfelda. Podnikl cesty do Francie, Itálie a po západní Evropě. Ve 20. letech na pozvání nizozemské vlády vytvořil kolekci akvarelů s pohledy na 40 holandských měst. S oblibou maloval městské motivy a zvlášte pak starou Prahu. Jeho dílo je ceněno nejen v Čechách, ale rovněž v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 320 000 Kč

vydraženo
60086. Pohled na Prahu
Dražba ukončena:27.05.2021 21:30:37
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:60 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
60 000 Kč 27.05.2021 21:25:37 793
55 000 Kč limit (27.05.2021 21:25:29) 8259
50 000 Kč 27.05.2021 21:25:30 793
49 000 Kč limit (27.05.2021 21:21:24) 8259
48 000 Kč limit (27.05.2021 21:21:23) 8019
44 000 Kč limit (27.05.2021 21:17:58) 8259
43 000 Kč 27.05.2021 21:17:59 8019
42 000 Kč limit (27.05.2021 20:22:09) 8259
41 000 Kč limit (27.05.2021 20:22:08) 2167
36 000 Kč limit (27.05.2021 15:14:03) 2167
35 000 Kč limit (27.05.2021 15:14:02) 121
33 000 Kč limit (10.05.2021 2:14:39) 121
32 000 Kč 10.05.2021 2:14:40 817
31 000 Kč limit (01.05.2021 23:57:39) 121
30 000 Kč limit (01.05.2021 16:11:59) 2216
30 000 Kč 01.05.2021 16:12:00 3759
29 000 Kč limit (01.05.2021 9:55:32) 2216
28 000 Kč limit (01.05.2021 9:55:31) 6491
25 000 Kč limit (01.05.2021 9:55:13) 6491
24 000 Kč limit (01.05.2021 9:55:12) 2216
17 000 Kč limit (01.05.2021 9:54:49) 6491
16 000 Kč limit (01.05.2021 9:54:48) 2216
8 000 Kč limit (01.05.2021 9:15:48) 6491
7 500 Kč limit (01.05.2021 9:15:47) 2994
2 300 Kč limit (01.05.2021 0:06:06) 6491
2 200 Kč 01.05.2021 0:06:07 3912
2 100 Kč limit (30.04.2021 16:11:00) 6491
2 000 Kč 30.04.2021 15:33:42 2533
1 900 Kč 30.04.2021 0:51:13 318
1 800 Kč 29.04.2021 23:48:19 2216
1 700 Kč 29.04.2021 23:26:30 2533
1 600 Kč 29.04.2021 23:24:10 1526
1 500 Kč 29.04.2021 23:23:06 2533