Nejdelší strana: 100 cm
Olej na plátně, 94x94 cm. Signováno vpravo dole Jaroslav Šetelík. Rámováno.
Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Předložená olejomalba Jaroslava Šetelíka zobrazuje pohled do zámeckého parku. V popředí kompozice je zobrazena kašna. První plán kompozice je zasazen do stínu a tím umožňuje vyniknout zářivému střednímu plánu, na kterém je zobrazená zlatavá podzimní příroda. Smělý dělený rukopis autora zobrazuje krajinu ve vířivém pohybu. Tahy umělcová štětce uvádí do pohybu trávu v popředí obrazu i stromy v jeho pozadí. Zámecká socha v druhém plánu svým otočením na levou stranu obrazové kompozice tvoří pohybový protipól stromům. Barvy umělcovy palety jsou velmi syté a dojímají svou svěžestí. Intenzivně osvětlený střední plán tvoří dominantu kompozice, která působí svou dynamikou a zároveň vyvážeností. Dílo Jaroslava Šetelíka je stabilně vysoce ceněno ve sběratelských kruzích a doporučujeme ho jako skvělou investici.
o autorovi: 1881 - 1955
Narodil se v Táboře. Studoval nejprve na UMPRUM u prof. Lišky, poté na AVU u prof. Ottenfelda. Podnikl cesty do Francie, Itálie a po západní Evropě. Ve 20. letech na pozvání nizozemské vlády vytvořil kolekci akvarelů s pohledy na 40 holandských měst. S oblibou maloval městské motivy a zvlášte pak starou Prahu. Jeho dílo je ceněno nejen v Čechách, ale rovněž v zahraničí.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 320 000 Kč