Akryl na plátně, 46x31 cm. Signováno vlevo dole Serpan. Nerámováno.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Dílo pochází z roku 1967. Vystaveno v Museu Kampa na výstavě Serpan – Mezi uměním a vědou v roce 2015.
o autorovi: 1922 - 1976
Byl česko-francouzský malíř, básník, spisovatel a matematik. Narodil se v obci Karlštejn. Jeho rodiči byli lékaři, kteří emigrovali z Ruska. Jaroslav Serpan vystudoval biologii a matematiku na pařížské Sorbonně a v roce 1953 na stejné instituci získal doktorský titul ze statistické biologie. V letech 1946-48 byl členem surrealistické skupiny shromážděné kolem Andrého Bretona, tvořil ve stylu surrealismu a informelu.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 550 000 Kč.