Olej na kartonu, 35x51 cm. Signováno vpravo dole Ronek. Rámováno.
Nejdelší strana: 61 cm
Typická ukázka tvorby Jaroslava Ronka zobrazuje pohled na dvě lokomotivy zachycené v oblacích páry. Autor volí statickou kompozici doplněnou stafáží, kde stroje dominují obrazovému prostoru a vytvářejí neobyčejně silný dojem. Pomocí dynamických tahů štětcem autor rychle modeluje tvary kompozice a nanáší barvu na plochu. Barevnosti obrazu dominují tlumené odstíny zelené barvy, jež prosvětluje běloba zasazující výjev do jemné mlhy. Jedná se o výstižné zachycení letmé chvíle, které svědčí o vysokém mistrovství autora.
o autorovi: 1892, Praha - 1962
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 49 000 Kč.