Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.
Olej na malířské lepence, signováno vpravo dole, 57 x 67 cm, rámováno ve vídeňském masivním galerijním profilovaném uměleckém rámu se stříbrnošedou patinací. Galerijní provedení od autora, jež si zamiloval zobrazení síly lokomotiv obdobně jako malíř Kreibich. Oblaky páry zvyšují dynamiku stroje v perfektním provedení v podvečer na hlavním nádraží v Praze. Světlo a stín na konci dne je vždy obtížné zachytit, proto se této části dne většina malířů vyhýbala. Mistr Ronek však naprosto bezchybně tento úkol zvládl, což je patrno s brilantního galerijního provedení díla! Sběratelsky vyhledávané, výborná investice! Obraz původně pochází z výborné sbírky uměleckých děl českých krajanů žijících ve Vídni. Příležitost!
Jaroslav Ronek - Narodil se 22. 5. 1892 v Praze Vršovicích a zemřel 1962. Studoval soukromě u profesora Reisnera a profesora Preislera v Praze. Maloval se zálibou zvláště lokomotivy a průmyslové objekty, technické náměty. Nejčastějším námětem jeho obrazů byla lokomotiva řady 387.0 známá pod přezdívkou Mikádo, podle krátkého komínu.
o autorovi: 1892, Praha - 1962
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 49 000 Kč.