Jaroslav Paur - Město II

Olej na kartonu, 46x54 cm, signováno vpravo dole, rám.

1918, Kladno - Dubí - 1987
Student grafické školy užitých umění (prof. Rotter). Dále se vzdělával na AVU na Ukrajině (prof. I Kulec) a na AVU v Praze (prof. Obrovský). Byl i v soukromém malířském učení u Miloše Maliny. Zaměřoval se na malbu kytic, krajiny a pokoušel se zachytit okamžiky všedního života a město. Stipendijní pobyt ve Varšavě (1946-1947) ho inspiroval k vytvoření cyklu obrazů zničené Varšavy. V pozdním období svého působení se věnoval motivu satelitu nad městem.

Pozn.: Vzadu štítek z ČFVU.

1581. Město II
Dražba ukončena:26.11.2014 20:23:51
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:17 000 Kč