Jaroslav Paur - Dva satelity nad městem

Olej na plátně, 40x57 cm, signováno vpravo dole, datováno 1976, rám.

1918, Kladno - Dubí - 1987
Student grafické školy užitých umění (prof. Rotter). Dále se vzdělával na AVU na Ukrajině (prof. I Kulec) a na AVU v Praze (prof. Obrovský). Byl i v soukromém malířském učení u Miloše Maliny. Zaměřoval se na malbu kytic, krajiny a pokoušel se zachytit okamžiky všedního života a město. Stipendijní pobyt ve Varšavě (1946-1947) ho inspiroval k vytvoření cyklu obrazů zničené Varšavy. V pozdním období svého působení se věnoval motivu satelitu nad městem.

Pozn.: Vzadu štítek z Díla.

1580. Dva satelity nad městem
Dražba ukončena:26.11.2014 20:30:52
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:24 000 Kč