Jaroslav Mrva - Hudební zátiší

Detail položky

Detail položky

Pastel, 49x39 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 72 cm

 

o autorovi: 1924 – 2001
Malíř. Studoval na Katedře výtvarné výchovy ČVUT v Praze u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického, později na PedF UK v Praze. Jeho tvorbu významně ovlivnilo setkání s díly Antoni Clavého a Maurice Estéva. Podnikl studijní cesty do Polska, Kyjeva, Petrohradu, a především do Paříže. Jeho dílo bylo inspirováno klasickou hudbou, literaturou a divadlem, používal převážně techniku oleje, a také kresbu uhlem a pastelem. V litografii zobrazoval východočeské motivy, rodný Hradec Králové a Paříž. Samostatně vystavoval sporadicky. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v dalších významných českých galeriích.

vydraženo
116042. Hudební zátiší
Dražba ukončena:12.05.2024 20:46:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
700 Kč 12.05.2024 16:38:52 15134
600 Kč 11.05.2024 21:16:14 6680
500 Kč 04.05.2024 21:50:57 1610