Jaroslav Mertl - Smutné moře

Nejdelší strana: 65 cm

Olej na kartonu, 30x55 cm. Signováno vpravo dole Mertl. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1943
Restaurátor a malíř. Představitel expresionismu. Protože pocházel z rodiny známého pražského právníka, v 50. letech nemohl studovat na VŠ. Absolvoval soukromá studia u několika významných českých malířů. I když převažuje jeho restaurátorská činnost, intenzivně se věnuje malbě. Je skvělý figuralista a znalec jazzu- v jeho obrazech často nacházíme scény z kaváren, hudebních klubů a restaurací nejen v Praze, ale i v Paříži a dalších metropolích světa. .

99739. Smutné moře
Dražba ukončena:30.07.2023 20:39:06
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 500 Kč