Olej na plátně, 45x70 cm. Signováno vpravo dole J. Mertl 2001. Rámováno.
Nejdelší strana: 86 cm
o autorovi: 1943
Restaurátor a malíř. Představitel expresionismu. Protože pocházel z rodiny známého pražského právníka, v 50. letech nemohl studovat na VŠ. Absolvoval soukromá studia u několika významných českých malířů. I když převažuje jeho restaurátorská činnost, intenzivně se věnuje malbě. Je skvělý figuralista a znalec jazzu- v jeho obrazech často nacházíme scény z kaváren, hudebních klubů a restaurací nejen v Praze, ale i v Paříži a dalších metropolích světa. .