Olej na kartonu, 49x65 Nesignováno Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 78 cm
o autorovi: 1943
český restaurátor a malíř. Představitel expresionizmu. Protože pocházel z rodiny známého pražského právníka, v 50. letech nemohl studovat na VŠ. Absolvoval soukromá studia u několika významných českých malířů. I když převažuje jeho restaurátorská činnost, intenzivně se věnuje malbě. Jako znalec jazzu v jeho obrazech nejčastěji nacházíme scény z kaváren, hudebních klubů a restaurací nejen v Praze, ale i v Paříži a dalších metropoliích světa. Je skvělý figuralista.