Jaroslav Mertl - Dům u jezera

Olej na plátně, 30x36 cm. Signováno vpravo dole J. Mertl. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1943
Restaurátor a malíř. Představitel expresionismu. Protože pocházel z rodiny známého pražského právníka, v 50. letech nemohl studovat na VŠ. Absolvoval soukromá studia u několika významných českých malířů. I když převažuje jeho restaurátorská činnost, intenzivně se věnuje malbě. Je skvělý figuralista a znalec jazzu- v jeho obrazech často nacházíme scény z kaváren, hudebních klubů a restaurací nejen v Praze, ale i v Paříži a dalších metropolích světa. .

99695. Dům u jezera
Dražba ukončena:30.07.2023 20:14:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:900 Kč